Golf Maraton

Propozice pro rok 2017

Hlavní soutěž proběhne v kategorii jednotlivců. Cílem každého jednotlivce bude hrát co nejdéle golf. Za každých 9 jamek může hráč přerušit hru na 9 minut. Za každých 18 jamek může hráč přerušit hru na 18 minut. Hráč nesmí k pohybu po hřišti použít e-cart (autíčko). Hra s elektrickými vozíky povolena. Hráč nesmí použít el. vozík k přesunu sebe sama po hřišti. Po setmění bude hra pokračovat na jamkách osvětlených loučemi a technickým světlem a bude povolena hra světelnými míči. Hráč nesmí překročit časový limit 2,5 hod/9 jamek.

Po dobu prvních 24 hodin budou limitujícími faktory tempo hry a hra podle golfových pravidel a místních pravidel. Po uplynutí této doby bude dalším omezujícím faktorem zisk minimálně 25-ti stablefordových bodů za každých odehraných 18 jamek.

Startovné:

řádný člen SOGCC 1.000 Kč
roční člen SOGCC 2.000 Kč
člen klubu s víkendovou reciproční slevou 50% 2.000 Kč
ostatní 2.500 Kč

Součastí startovného jsou tyto služby:

* uvítací balíček
* účast v zahajovacím HCP turnaji
* green fee po dobu účasti v Golf Rekordu 2015
* občerstvení
* ceny pro vítěze
* občerstvení (snídaně před zahájením, banány, tatranky, škvarková pomazánka s pečivem, polévka během noční hry, voda, birell, pivo, Jägermeister, Jameson)

Součástí startovného nejsou tyto služby:

x Světelné míče a náplně (lze zakoupit na recepci resortu, případné nadbytky po hře vykoupíme zpět).
x Strava mimo výše uvedný výběr (doporučujeme vlastní zajištění potravinových doplňků, případně zajištění vlastního podpůrného týmu, který Vám připraví jídlo dle Vaší chuti, či Vám jej donese přímo z naší restaurace)

Soutěž proběhne také v kategorii čtyřčlenných týmů, kde podmínkou bude udržet vždy alespoň 3 hráče ve hře po dobu 24 hodin. Vítězem se stane ten tým, který zahraje nejmenší průměrný výsledek na jamku (na rány bez vyrovnání HCP). Za každých 9 jamek může hráč přerušit hru na 9 minut. Za každých 18 jamek může hráč přerušit hru na 18 minut. Hráč nesmí k pohybu po hřišti použít e-cart (autíčko). Po setmění bude hra pokračovat na jamkách osvětlených loučemi a technickým světlem a bude povolena hra světelnými míči. Hráč nesmí překročit časový limit 2,5 hod/9 jamek.

Jednotlivci (viz. výše) mohou soutěžit zdarma i v rámci soutěže týmů. Pokud však hráč přeruší hru v souladu s pravidly pro čtyřčlenné týmy, avšak v rozporu s pravidly kategorie jednotlivců, hráč automaticky vypadává ze soutěže jednotlivců.

V rámci zahájení soutěže proběhne turnaj na 18 jamek pro všechny ostatní fanoušky. Zahájení turnaje na 18 jamek a celé akce GOLF REKORD 2014 aneb pokus o překonání rekordu NON-STOP golfové hry bude 26. července 2014 v 9:00 (cannon start). Přednostně do turnaje nastoupí jednotlivci, týmy a technická podpora. Kapacitu turnaje doplní zájemci o zahajovací turnaj.

STARTOVNÉ 350 Kč (+ základní turnajové green fee 980 Kč, člen klubu s reciproční smlouvou 800 Kč, roční členové 700 Kč)

* součástí startovného je snídaně, občerstvení na hřišti během zahajovacího turnaje, menu po hře.

Věříme, že se akce zúčastníte. Ať už jako jednotlivci nebo členové týmů. Můžete také přispět svou účastí na zahajovacím turnaji na 18 jamek. A hlavně, můžete přispět jako technická podpora soutěže nebo jako technická podpora jednotlivcům či týmům. Hledáme dobrovolníky, kedíky, obsluhu nočního turnaje, všechny, kteří pomohou kolegům na hřišti podat co nejlepší výkony.

 

Vyhlášení vítězů, ceny a trofeje:

Během celé akce soutěžíme o ceny a trofeje v těchto kategoriích:

Nejdéle hrající hráč: pohár, unikátní trofej, certifikát o stanovení rekordu, věcné ceny od sponzorů a partnerů

Nejlépe hrající hráč po dobu 24 hodin (na rány): pohár, další věcné ceny od sponzorů a partnerů

Nejlépe hrající čtyřčlenný tým po dobu 24 hodin (nejnižší průměr na jamku): poháry, věcné ceny od sponzorů a partnerů

 

Další podmínky soutěže

Tipovací soutěž

Pro všechny fanoušky jsme připravili tipovací soutěž. Poplatek (startovné v této soutěži) činí 400 Kč. Každý účastník obdrží stejný památeční dárek, jaký obdrží při registraci každý rekordman. Účastníci tipovací soutěže:

* si vyberou hráče, o kterém si myslí že bude hrát nejdéle. V případě správného tipu vítěz získá víkendový pobyt na Kořenci pro 2 osoby (2x nocleh se snídaní + green fee). Pokud bude více správných tipů, bude vylosován jeden výherce.

* si tipnou, jak dlouho bude nejdéle hrající hráč hrát. V případě nejbližšího tipu vítěz získá víkendový pobyt na Kořenci pro 2 osoby (2x nocleh se snídaní + green fee). Pokud bude více shodných tipů, bude vylosován jeden výherce Do soutěže se může přihlásit každý (golfista i negolfista).

Uzávěrka přihlášek je 60 minut po ukončení zahajovacího turnaje (cca 16:30, 1. srpna 2015). Do soutěže se lze přihlásit emailem na adrese recepce@korenec-golf.cz. Hráč bude povinen uhradit poplatek při nejbližší návštěvě Kořence.

 

On-line reportáž

Pro všechny fanoušky, kteří se nemohou přímo zúčastnit Golf Rekordu jsme připravili on-line reportáž. Tu můžete sledovat na stránkách www.golfrekord.cz/cz/m/facebook případně přímo na Facebooku, kde jsme zřídili oficiální stránky Golf Rekordu. On-line reportáž bude zachycovat textem, fotografiemi i videem pocity rekordmanů, průběžné výsledky a atmosféru akce. Již nyní si zde můžete zkusit tipnout, jak dlouho rekordmani vydrží hrát.

 

Občerstvení pro rekordmany

Během celé doby hry bude pro rekordmany připraven občerstvovací servis. Ráno před hrou snídaně, během hry budou k dispozici banány, tatranky, škvarková pomazánka, voda perlivá a neperlivá, pivo, birell, alkoholické nápoje. Od 21:00 do 9:00 bude rekordmanům k dispozici volně gulášová polévka a kuřecí vývar se zeleninou.

 

Šatny, sprchy, postele, zázemí

Každý rekordman může využít šatny, sprchly a prostory kongresového sálu k odpočinku (zajistí si vlastní spacáky a karimatky/matrace). V případě zájmu mohou týmy využít 40% slevu na ubytování v Pythagor Golf Hotel *** (nikoliv noc před turnajem). Pro přesun mezi jamkou č.1/č.10 a zázemím bude hráčům k dispozici buggy.

 

Užívání světelného míče, soumrak a noční hra

Při registraci si každý rekordman může zakoupit světelné míče a náplně. Tyto míče mu budou k dispozici pro noční hru. V případě, že hráčovi zůstanou po hře nepoužité světelné míče či nepoužité náplně, budou od něj odkoupeny zpět. Vřele nedoporučujeme hru míči, které se po úderu do míče rozblilkají. Takové míče bývají velmi často a velmi rychle ztraceny. Doporučujeme výhradně průhledné míče s otvorem pro světelnou chemickou nápň, kterou lze během hry několikrát vyměnit (za noc maximálně 1x). Navíc tyto míče plavou. Stejně tak i většina hráčů. Konečné osvětlení jamek závisí na počtu přihlášených hráčů.

Dbejte zvýšené opatrnosti při úderu do světelného míče. V případě, že jej udeříte na otvor, ve kterém je zasunuta tyčinka, tak tyčinka z míče vypadne. Míč si proto vždy natočte tak, abyste jej na otvor neudeřili. Při noční hře je povoleno pravidlo stavění kdekoliv v poli na vzdálenost rozložené scorecard (nikoliv blíže jamce).

Předpokládáme, že v době od 20:00 do 20:30 bude špatná viditelnost. Klasické míče už budou přestávat být vidět a světelné ještě nikoliv. Připravte si proto taktiku (krátké hole, forecaddies, ???, …) kterou překonáte toto období. Nedoporučujeme během hry používat vlastní svítilnu. Její využití však není zakázáno, pokud to nebude omezovat ostatní spoluhráče. Svítilna se však může hodit při přechodu mezi jamkami. Odpaliště, férveje a jamkoviště budou dostatečně označeny chemickým světlem.

Každý hráč bude označen světlem, stejně tak diváci a doprovod hráčů budou během noční hry před vstupem na hřiště označeni (občerstvovací stanice na jamce č.1/10). Hráči hrají a diváci vstupují na hřiště na vlastní nebezpečí. Během noční i denní hry zachovávejte na hřišti klid.

 

Týmy, pravidla při opouštění, slučování flightů, ukončení hry

Hráči ze stejného týmu budou do hry nasazeni do stejného flightu, aby mohli koordinovat případné přestávky. Pokud je součástí týmu hráč, který se pokouší o rekord jako jednotlivec, nesmí tento hráč přerušit hru vyjma povolených přestávek (9/18 min). V případě nepovoleného přerušení vypadává z účasti o rekord, může se však stále zapojit do soutěže týmů.

V případě, že se jakýkoliv hráč rozhodne ukončit hru, nahlásí toto bez prodlení na jamce č.1/10, kde předloží svou skórkartu s podpisem hráče z flightu a záznamem času o ukončení hry. Pokud se stane, že některý z hráčů zůstane na hřišti sám, musí tento hráč přerušit hru a počkat na nejbližší flight, a připojit se k tomuto flightu. Pokud bude tento flight plný (4 hráči). Bude tento flight rozdělen na 2+3 hráče a dojte tak k rozdělení na 2 skupiny. Na hřišti bude rozhodčí, který bude informován o ukončení hry jednotlivých hráčů a v případě potřeby bude provádět přesuny hráčů mezi flighty tak, aby co nejméně narušil posloupnost jamek.

 

Průběžné výsledky, systém odevzdávání skórkaret

Každý hráč je povinen u stanice na jamce č. 1/10 odevzdat pro projití 18ti jamek svou skórkartu s podpisem hráče i zapisovatele. Pro další hru si zde vyzvedne kartu novou. Průběžné výsledky budou zapisovány na výsledkovou tabuli, která bude k nahlédnutí mezi jamkami č.1/10.

Při cannon startu zahajovacího turnaje dojde k tomu, že hráči zapíšou po odehrání 18ti jamek své výsledky do označené skórkarty a tato jim bude během hry odebrána rozhodčím. Další výsledky na dalších jamkách budou zapisovat do nové skórkarty, kterou neúplně vyplněnou odevzdají při prvním průchodu z jamky číslo 18 na jamku č. 1.

Sponzoři a mediální partneři Golf Rekord 2017 
ProfiWH - webhosting, registrace domén, domény .eu
Sokrates Golf & Country Club webstudio
 
 
ONLINE KAMERA


NOVINKY
GOLF REKORD 2017 je za námi....a bylo tu skvělý!

Děkuji všem Rekordmanům, marshallům, hosteskám, recepčním, greenkeeperům, partnerům, manželkám i dětem za to že propustili, podpořili, připravili, servisovaly, zůčastnili se, zabojovali, užili si to, přijeli a zase odjeli. Fotografie najdete na Facebooku, výsledky v záložce "Výsledky", reportáže na facebooku a zážitky hluboko v našich srdcích.

Za kořenecké, s obdivem a úctou
Vlastik Štefl


Absolventi 24 hodinové hry postupují do slosování o zimní pobyt v italských Alpách

www.golfovecesty.cz věnovaly pobyt pro 2 osoby na 3 noci s polopenzí v Hotel Villa Emilia***, městečko Ortisei, lyžařské středisko Val Gardena/Gröden, země Itálie, které leží přímo na okruhu Sellaronda. Platnost voucheru je do 15.3.2018. Losování proběhne bezprostředně po ukončení 24 hodinové hry (cca 9:00, 23.7.2018, neděle).


Registrace na GolfRekord 2017

Vážení rekordmani, již od 1. července 2017 od 12:00 se bude možné přihlásit na těchto stránkách do letošního ročníku GolfRekord 2017. Pro přihlášení použijte přihlašovací formulář.


Rady a postřehy, které Vám zpříjemní Vaši NON-STOP golfovou hru

Do Golfrekordu již zbývá méně než 20 dnů. Připravili jsme pro Vás proto několik málo důležitých rad a postřehů, které Vám zpříjemní Vaši NON-STOP golfovou hru.KROKOMĚRY PRO REKORDMANY

Stejně jako vloni, i letos budou rekordmani sledováni profesionálními krokoměry, který zapůjčila Univerzita Palackého. Každý tak bude mít přehled nejen o vzdálenosti, kterou ujde, ale bude se moci podívat i na to, kolik energie během hry vydal (popis přístroje ZDE).


Archiv novinek

Zasílání novinek